Prindi Sisukaart
 
 
 
 
Kruiisipakkumised Kruiisifirmad Piirkonnad Reisikirjad Kontakt
   
 
10 parimat kruiisifirmat üksi reisijale  
 

Üha enam kruiisihuvilisi reisib üksinda. See on ideaalne viis kogeda kruiisi veidi teistmoodi kui abikaasa, pere või sõpradega reisides.

Probleemiks võib kujuneda see, et osadel laevadel ei pakuta üksinda reisijatele piisavalt tegevusi või on kruiisid lihtsalt liiga kallid. Üksinda reisijad peavad arvestama, et tavaliselt on üheinimese kajuti lisatasuks 150-200% kruiisihinnast, kuid reisijate õnneks on paljud kruiisifirmad lisatasust loobunud.  

Kui varem pakkusid Põhja-Ameerika kruiisidel üksinda reisijatele kajuteid ja parimaid hindasid vaid luksusliinid, siis nüüd on märgata muutust. Nii Norwegian Cruise Line’i Norwegian Getaway, Norwegian Breakaway ja Norwegian Epic kui ka Royal Caribbean International’i Quantum of the Seas ja Anthem of the Seas megalaevadel on  olemas üheinimese kajutid. Euroopa kruiisifirmade laevadel on üheinimese kajutid olnud juba pikemat aega. 

10 parimat kruiisifirmat üksinda reisijatele:

P&O 

Miks: 2010 aastal vette lastud P&O Azura kruiisilaeval on 18 ühekohalist kajutit. Britannia kruiisilaeval, mis lastakse vette 2015. aasta märtsis on 27 ühest kajutit. Lisaks on paljudel teistel P&O laevadel ühekohalised kajutid, k.a. 18-e üheinimese kajutiga Ventura.  


Lisaks: P&O kruiisilaevadel on nii sise– kui ka aknaga ühesed kajutid, mis näevad välja nagu toad butiikhotellis. Lisaks on kajutis tasuta vesi ja vannitoas pesemisvahendid. Igas kajutis on üheinimese voodi, lameekraaniga televiisor ja sahtlitega laud ning dušikabiiniga vannituba.   

Allahindlused: Kajutite hinnad kehtivad ühele inimesele ilma ühese kajuti lisatasuta. Kuna üheseid kajuteid on laevadel piiratud arv, müüakse need üsna kiiresti välja. Seetõttu ei ole nendele kajutitele viimase hetke pakkumisi.

Norwegian Cruise Line 

Miks: Norwegian Cruise Line'i Norwegian Epic oli esimene laevastiku kruiisilaev, millel on spetsiaalselt üksinda reisijatele mõeldud stuudio-kajutid (128). Norwegian Breakaway ja Norwegian Getaway kruiisilaevadel on mõlemal 59 stuudio-kajutit. Uuel Norwegian Escape kruiisilaeval, mis lastakse vette 2015. aasta oktoobris, on neid 82. Pride of America laevale, mis sõidab Hawaii saarte vahel, lisatakse 4 stuudiot.

Lisaks: Nendes 9 m² suurustes kajutites on voodi, lameekraaniga televiisor ja vannituba. Kõik stuudiod on sisekajutid ja neil on koridori poolel aken. Kajutites on võimalik valida nelja erinevat värvi valguse vahel. Studiote kliendid pääsevad eksklusiivselt mugavasse Studio Lounge`i, kus on suured televiisorid, kohvimasinad ja baarmen. Enne õhtusööki (17.30-18.30) toimuvad siin võõrustajaga koosviibimised. 

Allahindlused: Stuudio kajutite hinnad on ühele inimesele, ilma ühese kajuti lisatasuta.

Holland America Line

Miks: Holland America Line on solo reisijate seas väga populaarne. Laeval on palju programme, mille jaoks ei ole vaja partnerit ning tegevusi, mida saab teha kas üksinda või mis on ideaalsed teiste reisijatega tutvumiseks. Sh kulinaaria kursused, veini degusteerimised jne. Enamus kruiisidel on Single Partners Program, mille raames pakutakse teenust, mis sobitab omavahel kokku samast soost reisijad, kes soovivad kajutit jagada ning garanteerib, et reisija maksab kokkulepitud hinna isegi kui kajutikaaslast ei leita. 

Lisaks: Üksinda reisijaid kutsutakse koos õhtustama (päring tuleb teha enne kruiisi). Kruiisidel, mis kestavad 40 päeva või kauem on olemas härrasmehed (gentlemen hosts), kellega üksinda reisijad saavad tantsida või õhtustada.

Allahindlused: Holland America ei paku üksi reisijatele erihindasid. Üheinimese kajutid 150-200% kajutihinnast.

Silversea Cruises

Miks: Silversea ei paku ühekohalisi kajuteid. Ühese kajuti lisatasu ei ole suur,  25-75%  kaheinimese kajuti hinnast. Solo reisijad moodustavad umbes 10% kruiisifirma reisijatest. Teine eelis: Silver Cloud ja Silver Wind laevad mahutavad vaid 296 reisijat, Silver Shadow ja Silver Whisper mahutavad 382 reisijat ning Silver Spirit mahutab 540 reisijat, mis tähendab, et üksinda reisijad tunnevad end kui kodus. Laevaprogrammid ja erikruiisid pakuvad kõigile midagi olenemata sellest, kas reisitakse üksi või mitmekesi. 

Lisaks: Üksinda reisijatele korraldatakse igal reisil vahuveiniga vastuvõtt. Enamikel üle 10 päeva kestvatel kruiisidel on pardal ka „härrasmees saatjad“ (gentlemen hosts), kellega saab tantsida või kes soovi korral saadavad üksinda reisijaid ekskursioonidel.  

Allahindlused: Solo reisijate hinnad on tihti kuni 125% normaalhinnast, kuid mõned allahindlused võivad olla kuni 110%. Kruiisifirma on üksi reisijate hulgas väga populaarne, mistõttu tasub kruiis varakult broneerida. 

Crystal Cruises

Miks: Crystal on üksinda reisijate seas üks populaarsemaid kruiisifirmasid. Üksinda reisijad moodustavad kuni 25% reisijatest. Populaarsuse põhjusteks on rikkalik programm, peod, „saatjad/saatjannad“ (gentlemen hosts/hostesses) ja muud lisahüved. Paljud reisijad valivad Crystal’i kuna laevadel on õhtusöögil määratud istekohad (enamikel luksuskruiisidel võivad üksinda reisijad istuda kuhu soovivad). Määratud istekohad õhtusöögil tähendab, et igal õhtul õhtustatakse samade inimestega samas lauas. Table for 8 programmi raames saavad üksi reisijad õhtustada erirestoranides koos teiste omasugustega. Kuigi Crystal Symphony ja Crystal Serenity on sama avarad kui suured megalaevad, mahutavad nad vastavalt 922 ja 1070 reisijat. 

Lisaks: Crystal'i unikaalsete tegevuste hulka kuuluvad Creative Learning Institute seminarid sh näitlemistunnid, keeltekursused, astronoomiatunnid ja arvutiõpe.

Allhindlused: Crystal lisab vaid 25% C1- E3 kategooria kajutitele, 35% A1-B3 kategooria kajutitele, 50% P1-P2 kategooria kajutitele ja 75% PH kategooria kajutile (Penthouse). Kruiisifirma on mõnikord langetanud üheinimese kajuti lisatasu kuni 10%-le (valitud reisidel). 

Fred. Olsen Cruises

Miks: Fred. Olsen on sama perekonna käes olnud viis generatsiooni järjest. Kruiisifirma on populaarne eelkõige üle 55-aastaste reisijate hulgas. Laevadel on eraldi üheinimese kajutid, „härrasmeessaatjad“ (gentlemen hosts) ja eksklusiivsed koosviibimised üksinda reisijatele. Üksi reisijad õhtustavad koos ning nad võivad soovi korral saada ekskursiooni ajaks saatja. Fred. Olseni laevadel reisivad peamiselt vanemad briti reisijad ning laevadel on mõnus ja intiimne atmosfäär, mis pakub vaheldust neile, kes soovivad vältida masse. 

Lisaks: Kõigil Fred. Olseni laevadel - Balmoral, Boudicca, Braemar ja Black Watch – on üheinimese kajutid. Braemari laeval on 40 ja Balmorali laeval 64 mugavat erineva kategooria ühekohalist kajut, k.a. mõningad rõduga kajutid. 

Allahindlused: Ühesed kajutid on lisatasuta. Lisaks loobus Fred. Olsen hiljuti lisatasust ka kaheinimese kajutites kui tegemist on üksinda reisijaga (valitud reisidel).

Seabourn

Miks: Seabourn’i väikeste laevade hubane atmosfäär tagab üksi reisijatele personaalse teeninduse ja kerge on tutvuda kaasreisijatega.

Lisaks: Üks Seabourn’i traditsioonidest on see, et ohvitserid ja meelelahutajad võõrustavad õhtusöögi ajal laudu ja mitte ainult ametlikel õhtusöökidel, vaid peaaegu igal õhtul. Üksinda reisijad saavad eraldi kutseid ning nad ei pea üksinda õhtustama kui nad seda just ei soovi. Ülemkelner saadab üksinda reisijaid õhtusöögilauda.

Allahindlused: Olenevalt kruiisist ja aastaajast pakub Seabourn allahindlusi A, B2 või V1 kategooria kajutitele. Üksinda reisijad maksavad vaid 50% rohkem kui kaheinimese kajutis reisijad, kuid Seabourn valib kajuti asukoha. Kui üksinda reisija soovib teatud kajutit on lisatasu 75%. Kajutid määratakse umbes kuu aega enne kruiisi.  

Costa Cruises

Miks: Itaalia kruiisifirmal Costa Cruises on piiratud arv üheinimese kajuteid (nii sise- kui ka välikajutid) pooltel laevastiku laevadel. Firma uusimatel Costa Favolosa ja Costa Fascinosa laevadel on mõlemal 17 üheinimese kajutit.  

Lisaks: Firma korraldab üksinda reisijatele tutvumisõhtuid ja muid üritusi, mis julgustavad reisijaid omavahel suhtlema. Costa uusimatel laevadel on ühed suurimad tantsupõrandad merel. Härrasmees-saatjaid (gentlemen hosts) laevadel ei ole.

Allahindlused: Üheinimese kajutite puhul kehtib lisatasu kuni 30%, mis lisatakse kaheinimese kajuti hinnale. 

Cunard 

Miks: Cunard on üksi reisijate seas võrdlemisi populaarne. Laevade lõbus atmosfäär teeb üksinda reisijatele teistega tutvumise lihtsamaks. Cunard tuleb võimalusel vastu reisijatele, kes soovivad üksi õhtustada. Soovi täitmine sõltub laeva täituvusest. Tavaliselt tuleb üksi reisijatel siiski teistega lauda jagada. Laeval on „härrasmees-saatjad“ (gentlemen hosts), kellega koos tantsupõrandal jalga keerutada. 

Lisaks:  2014 aastal saab Queen Elizabeth 9 üheinimese kajutit, millest 8 on välis- ja 1  sisekajut. Cunard’i laevadel pakutakse üksi reisijatele palju erinevaid tegevusi: osaleda saab loengutel, planetaariumi etendusel, koolitustel, etendustel ja mängudel ning lõõgastuda Canyon Ranch spaas. 

Allahindlused: Cunard'i üheinimese kajuti lisatasu on 200% Queens ja Princess Grill kajutite puhul ning 175% sise-, välis- ja rõduga kajutite puhul. Kruiisifirma pakub üksi reisijatele erihindasid.

Royal Caribbean International 

Miks: Royal Caribbean International'i Quantum of the Seas ja Anthem of the Seas laevadel on üksi reisijatele kaks kategooriat kajuteid. Mõlemal laeval on 28 stuudiot. Radiance of the Seas, Serenade of the Seas ja Brilliance of the Seas laevadel on 3 ühekohalist sisekajutit – igas kajutis on kaheinimese voodi, vannituba ja minikülmkapp. 

Lisaks: Quantumi ja Anthemi laevadel on 16 sisestuudiot – igas stuudios on voodi ja „virtuaalne rõdu“ – 2 meetri kõrgune maast laeni LED ekraan, mis projekteerivad hetke pilte merest ja sadamatest. Laevadel on ka tosin päris rõduga „superstuudiot“.

Allahindlused: Royal Caribbean'i stuudio kajutitel lisatasu ei ole.

Quantum of the Seas stuudio

 
 
 
  Tellin UUDISKIRJA
  SOOVITUSED esmakruiisijale
  10 küsimust kruiiside kohta
  20 parimat tasuta asja kruiisil
  10 vihjet, mida kruiisile kaasa pakkida
  Ära tee seda oma esimesel kruiisil!
  Euroopa sadamate TOP 10
  Kariibi mere parimad kruiisisadamad 2016 - TOP 10
  Päiksetekkide TOP 10
  10 parimat kruiisifirmat üksi reisijale
  Parimad laevad perekruiisiks
  Kruiisilaevade alkoholijuht
  "Saladused", mida kruiisile minnes teada tasub
  Kuidas kruiisilaevalt "kinga saada"?
  Kruiisipuhkus on parim paarisuhte värskendaja
  Soovitusi Kagu-Aasia kruiisideks
  Tormised mered ja 5 nippi merehaiguse vastu
  10 kruiisilaeva buffet’ etiketi reeglit
  Orkaanihooaeg Kariibi merel
  Joogipaketid Royal Caribbean’i laevadel
  Kumb on soodsam? Vahemere kruiis või linnapuhkus Roomas? KRUIIS VÕITIS!
Facebook
Telli uudiskiri
CWTonline.ee - suurima valikuga reisipood internetis
Copyright © 2007-2017 CWT | Internetileht www.kruiisikeskus.ee (www.kruiisikeskus.eu) kuulub CWT Estonia'le. Kõik lehel sisalduvad materjalid on kaitstud autoriõigusega.  Kodulehtede valmistamine