Prindi Sisukaart
 
 
 
 
Kruiisipakkumised Kruiisifirmad Piirkonnad Hea teada Kontakt
   
 
Oasisega Vahemerel meelt lahutamas  
 

Oas of the Seas, Aqva Thaetre
   
Promenaad
 
Central Park

Minu jaoks on kruiisi eeliseks tavapärase puhkusereisi ees võimalus ühe reisi vältel külastada mitmeid erinevaid sihtkohti ning laeval olles nautida suurepäraseid etendusi, milleks meil tavapärase kiire elutempo juures aega ei ole. Oasis of the Seas kruiisilaev on kui üks hiiglaslik meelelahutusasutus, kus on tegevust nii mudilastele ja teismelistele kui ka hallipäistele memmedele-taatidele ja seda varahommikust kuni hilisõhtuni. Ajaviiteprogramm  on eriti tihe merepäevadel.

Tegevust varahommikust südaööni
Varastel sportlikel ärkajatel oli võimalus oma päeva alustada joogatunnis, laeva jooksurajal või basseinis ujudes. Kes soovis tõsta oma teadlikkust tervislikest eluviisidest, sai minna hiina meditsiini või kaalulangetajate seminarile. Tantsusõpradele oli laeval erinevaid tantsutunde –latiino rütmid on kindlasti ülipopulaarsed kui laev seilab Kariibil, kuid ka meie Vahemere kruiisil olid saalid tantsuhuvilisi  täis.

Õhtu sisustamisega ei olnud samuti mingit muret. Kui suurepärane õhtusöök laeva pearestoranis  söödud, siis ootasid õhtused etendused. Lisaks Broadway Hairspray muusikalile  (järgmistel Oasise kruiisidel etendub Cats), sai Oasise AquaTheater` s  kaasa elada  veeshowdele, mis pakkusid nii silmailu kui sportlikku pinget. Tuleb tunnistada, et 17m kõrguselt  tehtud vettehüppe ajal pidas vist kogu publik hinge kinni – näis uskumatu, et bassein on sellise hüppe sooritamiseks piisavalt sügav.
Oasisel on ka väike jäähall (Studio B), kus toimus armas jääshow ka meie publikule tuntud Hans Christian Anderseni muinasjuttude ainetel.  Comedy Live on populaarne koht  stand-up komöödia austajatele vanuses 18+.

Ekskursioonid
Kruiisifirma poolt pakutavate ekskursioonide valik oli lai, programmis oli ligi 40 tuuri. Kellel  ekskursioonid olid ette tellimata, said kohti broneerida laevas kohapeal. Informatsiooni ekskursioonide kohta sai nii kajuti telekast (kanal 15) kui ka esimesel päeval kajutitesse toodud infolehtedelt. Kajuti telekat sai kasutada ka tuuride tellimiseks. Piletid toimetatakse kajutisse. Kui on veel küsimusi või kahtlusi, siis 5 teki promenaadil on Destination Experts, kus saab nõu küsida.
Kuigi laevalt ostetud ekskursioonid võivad olla mõnevõrra kallimad kui sihtkoha sadamates pakutavad, siis terve päeva kestvate ekskursioonide puhul tasub kindlasti mõelda, mis juhtub siis kui sa ekskursioonilt mingil põhjusel õigeaegselt tagasi sadamasse ei jõua.  Olime kerges paanikas, kui ekskursioonibussiga enne Napolit ummikusse jäime ja lõpuks vaid 10 min enne all board tähtaega laeva jõudsime.  Järgmine kord langeb valik ilmselt laeva ekskursiooni kasuks.  Kui ekskursioon on laeva korraldatud, siis vastutab laev selle eest, et kõik tagasi laevale jõuaks.

Civitavecchia (Rooma)
Rooma asub Civitavecchia sadamast  70 km kaugusel (ca 1,5 h bussiga). Kuna sadama territoorium on suur, siis oli Oasise poolt kõigile soovijatele tasuta transport sadamaterritooriumilt välja, kus olid ootel ekskursioonibussid.
Pakuti nii transfeere Rooma (edasi-tagasi 17 €) ja ekskursioone Panoramic Rome  (28 €). Meie valisime viimase ja  vaatasime üle Vatikani,  Colosseumi ja veel hulga uhkeid paleesid. Poolteist tundi jäi  vanalinnas ka oma aega, kes shoppas, kes einestas, kes tegi mõlemat.  Jõudsime õigeaegselt laeva tagasi ning olime oma päevaga Roomas igati rahul.

Vatikan
 
Pompei
 
 
Autor Central Pargis

Laev pakkus Roomas 16 Rooma  ekskursiooni. Pakkuda oli väga põhjalik Best of Rome (275 €), meie bussiekskursiooni sarnane Panoramic Rome (60 €) ning mitmeid nende kahe vahele jäävaid alternatiive. Oli mõeldud ka reisijate peale, kes ehk Roomas juba mitmeid kordi käinud. Nende jaoks oli pakkuda pisut lühemaid 3-4 h. kestvaid ekskursioone Rooma lähiümbrusesse –  nt. Orvieto, Tarquinia, Itaalia maapiirkond koos oliivõli degustatsiooniga.

Napoli
Kruiisilaev saabub Napoli kesklinna, mis on ülimalt mugav omal käel Napolit avastamiseks. Samas pakub Napoli lähiümbrus palju põnevaid ekskursioonivõimalusi. Üsna Napoli külje all asub Pompei, mille varemete avastamisele kulub mitmeid tunde. Kuigi tuhast välja kaevatud linnas on huvitav ka omal käel ringi liikuda, soovitaks pigem võtta Pompei ekskursioon koos giidiga, kes teab ja tunneb ajalugu ning põnevaid fakte.  Pompei ekskursioon on tavaliselt ühendatud kas Capri saare või Amalfi ranniku külastusega. Mõlemad imeilusad kohad, kuid päevase külastuse puhul tuleb seista valiku ees – kas Capri või Amalfi rannik, sest mõlemat ühe päevaga ei jõua. Meie valik oli seekord Pompei ja Amalfi rannik ning nägi just piisavalt selleks, et tekiks soov tagasi minna.

Barcelona
Ka Barcelonas asub kruiisisadam kesklinna vahetus läheduses. Kellel on soovi jalutada, võib vabalt sadamast jalgsi linna minna. Meie reisi puhul oli Barcelona kruiisi algus- ja lõppsihtkohaks. Kuna laev saabus sadamasse varahommikul ja meie lend läks alles pealelõunal, oli meil aega veel mõned tunnid linnaga tutvuda. Kahjuks ei olnud võimalust kohvreid sadamasse jätta, ehk siis oli valida kas jalutadAa koos kohvritega mööda linna või võtta laeva poolt pakutud ekskursioon+lennujaama transfeer (43 €/ 4 tundi). Peale neljatunnist bussiekskursiooni, mis sisaldas ka kahte peatust ning jalutuskäiku  gooti kvartalis, viis buss meid lennujaama. Kõik toimis suurepäraselt . Väga mugav võimalus reisijatele, kelle lennud väljusid Barcelonast pealelõunal.

Kokkuvõttes võib öelda, et maailma suurim kruiisilaev oli tõepoolest võimas. Pearestorani söögid olid võrratud ja õhtused etendused vaimustavad. Minu lemmikuks sai laeva keskel asuv Central Park, mille roheluses jalutades või kohvikutes istudes võisid unustada, et viibid hiiglaslikul laeval koos  5400 reisija ja 2200 meeskonnaliikmega. Ainsaks miinuseks oli ehk see, et 5-päevane kruiis oli pisut liiga lühike. Aga ilmselt ei oleks ka nädalane kruiis olnud piisav, et kõigega tutvuda – seega on põhjust tagasi minna ja siis juba mõnda teist marsruuti katsetada J

Marika Milt

Barcelona – Civitavecchia – Napoli - Barcelona, Oasis of the Seas
September 2014

 

 

 
 
 
  Oasisega Vahemerel meelt lahutamas
  Lastega Aasia kruiisil ehk Singapurist Tai ja Vietnami kaudu Hong Kongi
  7 päeva Kariibi merel maailma suurima kruiisilaevaga
  Lühikruiis Vahemerel: Neli päeva 100%st puhkust
  Azamara luksuslaeval maalilist Itaalia rannikut avastamas
  Cruise break Cunardi legendaarsel Queen Elizabeth'il
  Lühikruiis Vahemerel - soovitused esmakruiisijale
  Costa lühikruiisil jõulukuisel Vahemerel
  Vahemere minikruiis, Liberty of the Seas
  Viietärni luksuslaeval Helsingist Kopenhaagenisse
  Lummav Vahemeri, Toscana ja Korsika Azamara Journey'l
  Vahemere kruiis: Savona - Barcelona - Korsika, aprill 2011
  Vahemere kruiis: Malaga - Korsika - Toulon, november 2010
  Vahemere kruiis september 2009
  Amsterdam-Kopenhaagen, Costa Cruises kevad 2009
  Lõuna-Ameerika kruiis detsember 2008
  Vahemere kruiis november 2008
  Panama kanali kruiis Azamara Questiga
  Kariibi mere kruiis 2008
  Egiptus Niiluselt vaadatuna
  Lääne-Kariibi kruiis 2007
  Liberty of the Seas avakruiis 2007
  Oslo-Kopenhaagen-Hamburg 2007
Facebook
Telli uudiskiri
CWTonline.ee - suurima valikuga reisipood internetis
Copyright © 2007-2017 CWT | Internetileht www.kruiisikeskus.ee (www.kruiisikeskus.eu) kuulub CWT Estonia'le. Kõik lehel sisalduvad materjalid on kaitstud autoriõigusega.