Norwegian Cruise Line

Norwegian Cruise Line kruiisid toimuvad erinevates piirkondades maailmas: Euroopa, Kanada, Alaska, Aasia, Austraalia – ja Uus-Meremaa, Kariibi meri ja Ladina-Ameerika, Panama kanal ja Lõuna-Ameerika ning Hawaii ja Vaikse ookeani loode- ja lõunaosa.

Freestyle majutus
Suur valik erinevaid kajuteid – lihtsatest sisekajutitest kuni luksuslike rõduga kajutiteni, millest kõige luksuslikumad on laeva ülatekil asuvad privaatsust pakkuvad The Haven klassi kajutid, mis koosnevad mitmest toast ja mille hinnas on Concierge teenus ning isiklik toateener 24h (Butler).

Freestyle kruiisid lastega peredele
Soodsad hinnad lastele vanuses 2-11 a. (Vahemerel 2-15 a.). Uutel NCL laevadel on perekajutid majutamaks erinevas suuruses peresid. Laevadel on spetsiaalsed programmid Kid’s Crew ja Teen’s Crew, mis pakuvad sisutihedat tegevust lastele vanuses 2-17 a., lastele on oma basseinid, mängutoad ning restoranides eraldi sektsioonid lastega söömiseks.
Suur valik erinevaid vabaaja tegevusi – fitness-keskused, veinimaitsmiskursused, karaoke ning suur valik sportimisvõimalusi. Lisaks lai valik massaaži ja wellness-programme.

Norwegian Cruise Line laevad:

 • Norwegian Prima (3215 reisijat) – valib 2022
 • Norwegian Encore (3998 reisijat) – valmis 2019 sügisel
 • Norwegian Bliss (4004 reisijat)
 • Norwegian Breakaway (3963 reisijat)
 • Norwegian Dawn (2340 reisijat)
 • Norwegian Epic (4100 reisijat)
 • Norwegian Escape (4266 reisijat)
 • Norwegian Gem (2394 reisijat)
 • Norwegian Getaway (3963 reisijat)
 • Norwegian Jade (2402 reisijat)
 • Norwegian Jewel (2376 reisijat)
 • Norwegian Joy (3883 reisijat)
 • Norwegian Pearl (2394 reisijat)
 • Norwegian Sky (2004 reisijat)
 • Norwegian Spirit (2018 reisijat)
 • Norwegian Star (2348 reisijat)
 • Norwegian Sun (1936 reisijat)
 • Pride of America (2186 reisijat)

Restoranid

Freestyle Dining on Norwegiani Freestyle Cruising konseptsiooni alustala.
Kindlaid einestamisaegu, õhtusöögikatteid ja istekohti kinni panema ei pea ja nii on teil kruiisil olles restorane valides suurem vabadus. Kuna restoranide valik on suur, siis on teil võimalus soovi korral einestada igal õhtul erinevas restoranis.

Teie kruiisi hinnas sisalduvad kaks peamist einestamisvõimalust: pearestoran ja buffetrestoran. Pearestoranis on võimalus einestada ka koos laevaohvitseridega. Toateenindus on saadaval 24/7 (00.00-05.00 kehtib eraldi kohaletoimetamise tasu).

Lisaks hinnas sisalduvatele einestamisvõimalustele pakub NCL ka einestamist erirestoranides. Erirestoranides kehtib lisatasu $10-$49 inimese kohta. Neis restoranides saate proovida erinevate köökide roogasid, k.a. prantsuse ja itaalia köögid. Lisaks on pardal steakhouse ja Teppanyaki jaapani restoran. Erirestoranides söövad alla 3-aastased (kaasa arvatud) lapsed tasuta. 4-12-aastased saavad valida toite eraldi lastemenüüst.

Enamikel laevadel on eraldi lastele mõeldud einestamisala ja saadaval ka kõrged söögitoolid.

Restoranide lahtiolekuajad on kirjas laeva Freestyle Daily ajalehes. Tavaliselt on restoranid avatud 17.30-00.00 (viimane teenindamise aeg on kell 22.30). Õhtustamiseks populaarsetes erirestoranides soovitame laud eelnevalt reserveerida. Palume lugeda ka kinnituses kirjas olevaid tühistamise tingimusi. On võimalik, et teil palutakse enne istekohtade näitamist oodata. Laevade pardal on elektroonilised ekraanid, kus näete reaalajas istekohtade olemasolu restoranides. Kui teie valitud restoranis ei ole vabu istekohti´, antakse teile piipar, mille kaudu teid laua vabanedes teavitatakse.

Einete ajal on jäävesi, jäätee, tee ja tavaline kohv tasuta. Hommikusöögi ajal on osad mahlad samuti tasuta. Kõik teised joogid on saadaval lisatasu eest.

Kui olete veini asjatundja, meeldib teile kindlasti NCLi veiniprogramm. Lihtsalt küsige laeval eriveinide nimekirja, et valida sobiv vein iga eine või sündmuse jaoks. Veinid on saadaval kõigis restoranides. Veine võite tellida ka oma kajutisse. Lisaks pakutakse veinidegusteerimise võimalust.

Tegevused pardal

Pardalehess Freestyle Daily on kirjas sel päeval toimuvad üritused, etenduste kellaajad, soodusmüügid ja palju muud. Kruiisi alguses toimubFreestyle Crusing presentatsioon, mille käigus õpite rohkem selles stiilis reisimise kohta. Seejärel toimub laevaekskursioon – selle käigus saate tutvuda laeva erinevate aladega. Presentatsiooni ja ekskursiooni kohta saate rohkem informatsiooni parda-ajalehest, mis antakse teile kruiisiterminalis laevale registreerudes. Freestyle Daily tuuakse teie kajutisse igal õhtul, et saaksite järgmise päeva tegevusi planeerida. Saate valida trennide ja arvutiklasside ning veinidegusteerimiste ja karaokeõhtute vahel. Lisaks toimuvad pardal Bingo õhtud ja spordivõistlused. Lõõgastuda saate spaas või päikesetoolil välitekil.

Lõõgastuge Mandara Spaas

Laeva Mandara Spa pakub parimat võimalust lõõgastumiseks. Siin saate nautida traditsioonilisi aasia iluhoolitsusi (näiteks Bali-Press massaaž või Jaava meega aurumähis). Aja spaas peaks broneerima võimalikult varakult. Enamikel laevadel on spaa- ja iluhoolitsused lisatasu eest.

Hoidke end vormis laeva jõusaalis

NCL laevade jõusaalides saab treenida kella 6st hommikul kuni kella 11ni õhtul (kellaajad võivad erinevatel laevadel erineda). Pakume ka eratreeneritega trenne ja seminare. Seminarid võivad sisaldada järgnevaid teemasid: jooga ja/või pilates, venitamine ja lõõgastumine, aeroobika/spinning/step trennid jne. Osad trennid ja seminarid on lisatasu eest. Lisaks saate tegeleda selliste välispordialadega nagu jooksmine või korvpall/võrkpall. Osadel laevadel on ka tennise mängimine võimalik. Adrenaliinisõpradele on osadel laevadel kaljuronimissein ja Norwegian Breakaway’l on köisrada.

Ostuvõimalused pardal – tax ja duty-free

NCL laevade poodides müüakse selliseid tax free esemeid nagu alkohol, tubakas, lõhnaõlid, kosmeetika, rannariided ja vabaajarõivad (v.a. Hawaii reisidel). Müüakse ka kellasid, ehteid jpm. Kruiisidel Barcelonast ja Barcelonasse ning ka kruiisidel, mis seilavad Hispaania vetes, lisatakse pardal müüdavatele esemetele Hispaania käibemaks, et olla vastavuses Hispaania maksuregulatsioonidega.

Kasiinod merel

NCL kasiinodes on olemas nii blackjack’i ja ruletilauad kui ka mänguautomaadid. Pakutakse ka võimalust erinevaid mänge õppida (tasuta). Pildistamine või filmimine kasiinos ei ole lubatud.

Seaduste tõttu ei ole Pride of America’l kasiinot. Teistel laevadel on kasiino olemas. Vanusepiirang kasiinodes on 18. aastat.

Kunstioksjonid merel

Kui olete kunstisõber või lihtsalt huvitute sellest, kuidas oksjoneid läbi viiakse, tasub teil osaleda laeva kunstioksjonil. Igal kruiisil on võimalus osta selliste tuntud kunstnike nagu Pablo Picasso ja Salvador Dali teoseid (allahindlused tavahindadest). Teoseid on võimalik lasta raamida ja teile koju saata. Kunstioksjonid toimuvad kaks-kolm korda iga kruiisi ajal. Teoste nimekirja ja oksjonite toimumise kellaajad leiate oma Freestyle Daily ajalehest.

Laeva raamatukogu

Kruiisil on suurepärane võimalus raamatukogus lõõgastuda ja rahulikult raamatuid lugeda. Raamatukogust saate ka raamatuid laenutada (Norwegian Epic’ul ei ole raamatukogu).

Pesupesemise teenused

NCL’il on lisatasu eest olemas pesupesemise teenus (k.a. keemiline puhastus, plekkide eemaldamine ja pressimine). Pesupesemise teenuse ankeet on olemas igas kajutis. Teie pesu korjab kajutist ära kajutiteenindaja, kes tagastab selle puhta ja kokkuvoldituna.

Lastele

Freestyle Cruising ei ole mõeldud vaid täiskasvanutele. Lapsed saavad valida mitmete programmide vahel. Splash Academy ja Entourage programmid on merepäevadel tasuta teenus – akadeemia on turvaline järelvalvega keskkond, kus teie lapsed saavad mängida teiste lastega ja võtta osa erinevatest lõbusatest tegevustest.

Lapsed jaotatakse nelja erinevasse vanusegruppi: Guppies (6 kuud – 2 aastat; koos vanematega); Turtles (3-5-aastased); Seals (6-9-aastased) ja Dolphins (10-12-aastased). Entourage on teismeliste programm (13-17-aastased). Nooremate laste tegevuste hulka kuuluvad maalimine, pizza valmistamine ja aaretejahid. Teismeliste tegevuste hulka kuuluvad Wii, Xbox ja tantsumuusika. Erinevatel laevadel on erinevad programmid, mis sõltuvad osalejate arvust. Mõlemad programmid kestavad suhteliselt pikka aega, tänu millele saavad vanemad rahulikult isekeskis aega veeta.

Norwegian pakub lasteprogramme koostöös Nickelodeon’iga  k.a. interaktiivsed mängud ja kohtumine selliste Nickelodeoni tegelastega nagu Käsna-Kalle ja Dora.

Laevadel on olemas mugav lapsehoidja teenus. Lapsehoidja teenus (lastegrupp, mitte individuaalne teenus) on saadaval laste jaoks vanuses 3-12. Teenus on saadaval öösiti ja ka peatuste päevadel. Individuaalne lapsehoidmisteenus ei ole saadaval. Freestyle Daily ajalehest leiate lapsehoidmisteenuse kellaajad.

Vanematele, kelle lapsed on veel mähkmetes, antakse piipar ning neid teavitatakse kui laps vajab mähkmete vahetamist. Lastel, kes on veel mähkmetes, ei lubata viibida basseinis või mullivannis.

Meelelahutus

NCL laevadel asuvad mitmed baarid ja lounge’id. Olenemata kas otsite vaikset lauda veinibaaris või soovite tantsupõrandal jalga keerutada, leiate sobiva lokaali iga tuju jaoks. Teatrites pakutakse erinevaid meelelahutusprogramme, sh muusikalid, mustkunst, komöödiaõhtud jpm. Tavaliselt toimuvad etendused kaks korda õhtu jooksul, et saaksite ka rahulikult õhtustada.

Sündmuste tähistamine

Kruiis on ideaalne eriliste sündmuste tähistamiseks. Kui tegu on parima vahuveini või maitsvate gurmeeroogade kandikuga – võite olla kindlad, et meie Bon Voyage and Special Gift teenuses on see olemas. Pakume ka spetsiaalseid teenuseid reisijatele, kes veedavad laeval mesinädalaid või tähistavad pulma-aastapäeva. Eriliste sündmuste puhul palume ühendust võtta oma reisikorraldajaga vähemalt kaks nädalat enne kruiisi.

Tähtis info

Mida sisaldab Norwegian Cruise Line’i kruiiside tavapakett?
Kruiisihind sisaldab nii teie majutust, eineid ja meelelahutust (juhul, kui see ei ole osa meelelahutusega õhtusöögist) pardal kui ka valitsuse ja sadamamaksusid. Kruiisi hinnas on ka jäävesi, jäätee, tee ja kohv einete ajal ning ka osad mahlad hommikusöögi ajal.

Erirestoranides on a la carte hinnad või eraldi tasu, mis on $15-$49 inimese kohta (hinnad võivad muutuda). Hinnas ei sisaldu isiklikud kulutused, sh alkohol, karastusjoogid, spaa ja ilusalongi teenused, jõusaal, keeglisaal, kasiino, ekskursioonid, teatud treeningtunnid, seminarid, keemiline puhastus ja pesu pesemine, ostud laeva poodides, fotod, laevalt maismaale kõned, mobiiltelefonide satelliitühendus, e-mail, Internet, faksid ja jootrahad.

Enne kruiisi või kruiisi esimesel päeval saate osta laeva joogipaketi, mis tähendab, et saate pardal tarbida limiteerimata koguses jooke vastavalt valitud paketile.

Kui vana peab laps olema kruiisil reisimiseks?
NCL’i laeval reisivad lapsed peavad olema vähemalt 6 kuud vanad. Kruiisidel, mille jooksul veedetakse kolm või rohkem järjestikku päeva merel, peavad lapsed olema vähemalt 12 kuud vanad. Pardal on olemas hällid kuni 2-aastastele lastele.

Milliseid riideid laeval kanda?
No dress code.  Riietus on valdavalt vaba v.a. õhtusel ajal restoranides, kuhu ei ole sobilik tulla ujumisriietes, T-särgis ja lühikestes pükstes. Ühel õhtul toimub pidulik gala-õhtusöök, kus piduliku õhturiietus on teretulnud. NCLi üritus, Norwegian’s Night Out on ideaalne võimalus külastada spaad ja kanda formaalset riietust. Sel õhtul saate ka lasta end pildistada kogu pere, oma kallima või isegi laevakapteniga. Võite kaasa pakkida ka valget värvi riietuse Whit Hot peo jaoks. Laeva keskel asuvas restoranis, buffet restoranis ja enamikes erirestoranides võib kanda vabaajarõivaid. Naiste jaoks tähendab see kleite, seelikuid, pükse, teksasid ja pluuse/särke. Mehed võivad kanda teksaseid, tavalisi pükse ja särke. Ujumisriideid võib kanda vaid välirestoranides (buffet, grill) – lisaks peab kandma särki ja jalanõusid.

Pearestoranis või Le Bistro’s palume meestel kanda teksaseid või tavalisi pikki pükse, kraega särki ja kinniseid jalanõusid. Naistel palume kanda teksaseid või pikki pükse, kleite, seelikuid ja pluuse. Erandiks on laevalemineku päev, mil vabaajarõivastus on lubatud.

Bermuda kruiisi ajal on sobivad ka bermuda lühikesed püksid pikkade sokkide, jalanõude ja pintsakuga.

Alla 12-aastased lapsed võivad lühikesi pükse kanda kõigis restoranides.

Kindlasti võtke kaasa puuvillane džemper või õhuke jope, kuna ka troopilises kliimas võivad õhtud olla jahedad. Alaska ja Põhja-Euroopa kruiisidele soovitame kaasa võtta soojema kampsuni või sooja vihmakindla jope. Ameerika Ühendriikides on restoranides ja avalikes alades õhukonditsioneer, mistõttu võib laeva kliima jahe tunduda (eriti kui olete kruiisil, kus õues on palav).

Kajutitemperatuuri saate ise reguleerida. Jõusaali jaoks soovitame kaasa võtta spordiriided ja –jalanõud.
Ekskursioonide jaoks tasub kaasa võtta mugavad riided ja jalanõud.

Palume meeles pidada, et sihtkohtades kantavad riided peavad olema vastavuses sihtkoha mentaliteedi, uskumuste ja kultuuriga. Religioossetes rajatistes peavad olema õlad ja põlved kaetud.

Alkohol

Alla 18-aastased isikud ei tohi pardal alkoholi osta või tarbida. 18-20-aastase reisijad võivad rahvusvahelistes vetes õlut või veini osta ja tarbida vanemate nõusolekul (v.a. Alaska ja Hawaii kruiisidel, kus vanusepiirang on 21 eluaastat). Vanemate nõusoleku saab anda pardal vanema või eestkostja juuresolekul – selleks peab täitma eraldi ankeedi (Young Adult Alcoholic Beverage Waiver). Enne kruiisi täidetud notariaalset vanema nõusoleku ankeeti või mõnda teist ankeeti ei aktsepteerita. Euroopa kruiisidel on vanusepiiranguks 18 eluaastat (sel juhul ei pea ankeeti täitma).

Reisijad, kel vanust 21+ eluaastat võivad tuua pardale veini või vahuveini. Kui soovite neid jooke pardal tarbida, kehtib $15 lisatasu pudeli (750 ml) kohta, mis lisatakse pardakontole. Teisi alkohoolseid jooke ei ole lubatud pardale tuua. Kõik sihtkohtades ostetud muud alkohoolsed joogid hoitakse laeval eraldi ruumis ning need saate kätte kruiisi viimasel õhtul. Freestyle Daily ajalehes on kirjas koht ja kellaaeg, mil saate need joogid kätte.

NCL julgustab vastutustundlikku alkoholi tarbimist. Kruiisifirmal on õigus keelustada alkoholi tarbimine reisijal, kes rikub NCL’i käitumisreegleid või kes ohustab ennast või teisi. Kui rikute kruiisifirma reegleid võidakse teid laevalt maha tõsta.

Lisainfot sihtkohtade ja kruiisilaevade osas leiate www.ncl.com.

CWT Estonia on Norwegian Cruise Line`i kruiiside volitatud edasimüüja Eestis.

Oma kruiisisoov saatke aadressile tartu@mycwt.com

Kruiisipäring

Oops! We could not locate your form.

Kruiisikeskus Facebookis