Cruise break Cunardi legendaarsel Queen Elizabeth’il

Autor:
Ave Pill, Kristel Tael
Kruiisifirma:
Cunard Line
Laev:
Queen Elisabeth
Kestus:
3 päeva
Aeg:
Juuni 2012
Marsruut:
HamburgSouthampton

Selle suve trend Euroopa kruiisivetes on cruise break – lühikruiisid ühest linnast teise. Just ühel sellisel käisime ka meie, et tutvuda maailma vanima kruiisikompanii Cunardi kõige uuema 2010 valminud majesteetliku kruiisilaevaga Queen Elizabeth. Kaks ööd kestnud reis Queen Elizabethiga viis meid Põhja-Saksamaalt Hamburgist Lõuna-Inglismaale Southamptonisse.

Väljasõit Hamburgist mööda Elbe jõge oli tõeliselt “filmilik” elamus, reisijad laeva pardal lehvitamas mahajääjatele kaidel piki Elbet. Laeva 9. tekilt avanes imeline vaade Hamburgi linnale ja jõeäärsetele elamukvartalitele, tihedale laevaliiklusele ning lõpututele sadamaaladele-konteinerterminalidele, mis kõik saksaliku täpsusega sirgjoontes mööda Elbe kõrvalkanaleid hargnevad. Laevavalikule lisab erilist vürtsi kai ääres seisev venelaste spioon-allveelaev U434, mis on alatest 2002 aastast avatud muuseumina.

Cunard, mis on reisigurmaanide seas tuntud mitmete uuenduste juurutajana ookeanilaevadel (nt klaver ja vannitoad laevadel, vt kõiki), on truuks jäänud klassikalisele kruiisielamusele. Üldine õhkkond laeval on ülimalt elegantne ja väärikas. Teenindus on tähelepanelik, kuid märkamatu. Vaba-aja veetmiseks on salongid, kella-viie-tee, klassikaline muusika ja mõõdukas tempos heatasemelised õhtused show’d teatrisaalis, kus ei puudu ka privaatsed VIP-loozid.

Päevad merel kulgevad rahulikus rütmis. Sportlikest tegevustest on valikus tennis ja lauatennis, kroket, male, golfilöögi viimistlemise võimalus. Uusi oskusi omandada või seniseid täiustada saab bridžis, akvarellimaalimises, tikkimises ja kudumises. Tantsukursused olid eriti populaarsed kõige eakamate reisijate hulgas, kes ülima püüdlikkusega esitasid viimasel õhtul nii klassikalisi ballitantse kui ka line-tantsu.

Pisut üllatas (aga ka rõõmustas) vaba dress code. Kuigi on tegemist väga elegantse laevaga, ei ole riietus väga range vaid pigem casual. Igaks õhtuks kehtib soovituslik riietumisetikett ning selle kohta saab infot juba enne reisi kruiisidokumentidest. Meie kruiisi puhul kehtis mõlemal õhtul Elegant Casual, tavaliselt on Formal õhtuid 1 või 2 korda kogu ühe- või kahenädalase kruiisi kohta. Siin väike spikker kruiisigarderoobi koostamiseks:
•Formal: Black tie or formal dark suit for men. Evening dress or other formal attire for ladies.
•Semi-formal: Jacket and tie for men. Cocktail dress or trouser suit for ladies. No jeans.
•Elegant Casual: Jacket, no tie required for men. Dress, skirt or trousers for ladies. No jeans or shorts.

Ka iga kruiisi kohustuslik päästeõppus toimus Queen Elizabethil elegantselt ja väljapeetult. Kui tavaliselt viiakse sellised õppused läbi välitekkidel, suure reisijatehulga sees mitmekeelseid juhiseid hõigates/karjudes, siis Elizabeth`il paluti reisijatel võtta kajutist päästevestid ning suunduda ballisaali meenutavasse ja läbi kahe teki ulatuvasse Queens Room’i. Seejärel paluti kõigil istet võtta elegantsetel toolidel sama elegantsete laudade ääres ning anti rahulikke selgitusi ohuolukorras käitumise kohta. Õppuse lõpus pidi iga reisija korraks päästevesti selga panema ning seejärel olid kõik “vabad”. Selline õppus tundus isegi efektiivsem tavapärastest massiüritusest välitekil, sest häirivaid tegureid nagu kõrge reeling, pea kohal kõrguvad päästepaadid, rahvamass jm, oli oluliselt vähem.

Kuigi üldise õhkkonna poolest tundus Queen Elizabeth olema eelkõige mõeldud eakamatele reisijatele, oli laeval suur ja hästi sisustatud lastetuba, kus lisaks sõbralikele lapsehoidjatele olid ka kaasaegsed “tehnilised lapsehoidjad” ehk erinevad elektroonilised mängud, s.h wii-d.

Viimasel õhtul tekitas kogu laeval elevust “erakorraline meditsiiniline olukord”. Nimelt saabus Inglismaalt päästehelikopter ühe reisija kiireks sõidutamiseks haiglasse. Kuna välitekid suleti, siis detailselt ei õnnestunud meil päästeoperatsiooni näha. Kajuti rõdult avaneva vaate järgi helikopter laevatekile ei maandunud, vaid patsient koos abikaasaga tõsteti kopteri pardale trosside abil. Baaripoisi sõnul oli tegemist mitte eriti harukordse sündmusega ning liikuvale laevale kopter tavaliselt ei maandugi, sest see on liiga ohtlik protseduur.

Inglismaal tervitas meid Southamptoni päikeseline ilm. Tänu kiirele rongiühendusele Londonisse jäi meil enne kojulendu kolm tundi ja nii saime olümpiaeelses palavikus brittide pealinna õhustikku nautida ning Big Ben`i ja Buckinghami palee taaskord oma silmaga üle vaadata.

Reisi lõpetas elu kiireim transfeer kesklinnast lennujaama. London Paddington raudteejaamast kulus täpselt 30 minutit jõudmaks lennuväravasse: 15 min Heathrow Express rongiga lennujaama ja 15 min check-in’iks ja turvakontrolliks. Jääb vaid soovida, et kõik meie reisid kulgeks sellise kergusega…

Kruiisipäring

Oops! We could not locate your form.

Kruiisikeskus Facebookis