Oasisega Vahemerel meelt lahutamas

Autor:
Marika Milt
Kruiisifirma:
Royal Caribbean International
Laev:
Oasis of the Seas
Kestus:
5 ööd
Aeg:
September 2014
Marsruut:
BarcelonaCivitavecchiaNapoliBarcelona

Minu jaoks on kruiisi eeliseks tavapärase puhkusereisi ees võimalus ühe reisi vältel külastada mitmeid erinevaid sihtkohti ning laeval olles nautida suurepäraseid etendusi, milleks meil tavapärase kiire elutempo juures aega ei ole. Oasis of the Seas kruiisilaev on kui üks hiiglaslik meelelahutusasutus, kus on tegevust nii mudilastele ja teismelistele kui ka hallipäistele memmedele-taatidele ja seda varahommikust kuni hilisõhtuni. Ajaviiteprogramm on eriti tihe merepäevadel.

Tegevust varahommikust südaööni

Varastel sportlikel ärkajatel oli võimalus oma päeva alustada joogatunnis, laeva jooksurajal või basseinis ujudes. Kes soovis tõsta oma teadlikkust tervislikest eluviisidest, sai minna hiina meditsiini või kaalulangetajate seminarile. Tantsusõpradele oli laeval erinevaid tantsutunde –latiino rütmid on kindlasti ülipopulaarsed kui laev seilab Kariibil, kuid ka meie Vahemere kruiisil olid saalid tantsuhuvilisi täis.

Õhtu sisustamisega ei olnud samuti mingit muret. Kui suurepärane õhtusöök laeva pearestoranis  söödud, siis ootasid õhtused etendused. Lisaks Broadway Hairspray muusikalile (järgmistel Oasise kruiisidel etendub Cats), sai Oasise AquaTheater`s kaasa elada veeshowdele, mis pakkusid nii silmailu kui sportlikku pinget. Tuleb tunnistada, et 17m kõrguselt  tehtud vettehüppe ajal pidas vist kogu publik hinge kinni – näis uskumatu, et bassein on sellise hüppe sooritamiseks piisavalt sügav.

Oasisel on ka väike jäähall (Studio B), kus toimus armas jääshow ka meie publikule tuntud Hans Christian Anderseni muinasjuttude ainetel. Comedy Live on populaarne koht stand-up komöödia austajatele vanuses 18+.

Ekskursioonid

Kruiisifirma poolt pakutavate ekskursioonide valik oli lai, programmis oli ligi 40 tuuri. Kellel  ekskursioonid olid ette tellimata, said kohti broneerida laevas kohapeal. Informatsiooni ekskursioonide kohta sai nii kajuti telekast (kanal 15) kui ka esimesel päeval kajutitesse toodud infolehtedelt. Kajuti telekat sai kasutada ka tuuride tellimiseks. Piletid toimetatakse kajutisse. Kui on veel küsimusi või kahtlusi, siis 5 teki promenaadil on Destination Experts, kus saab nõu küsida.

Kruiisifirma poolt pakutavate ekskursioonide valik oli lai, programmis oli ligi 40 tuuri. Kellel  ekskursioonid olid ette tellimata, said kohti broneerida laevas kohapeal. Informatsiooni ekskursioonide kohta sai nii kajuti telekast (kanal 15) kui ka esimesel päeval kajutitesse toodud infolehtedelt. Kajuti telekat sai kasutada ka tuuride tellimiseks. Piletid toimetatakse kajutisse. Kui on veel küsimusi või kahtlusi, siis 5 teki promenaadil on Destination Experts, kus saab nõu küsida.

Civitavecchia (Rooma)
Rooma asub Civitavecchia sadamast 70 km kaugusel (ca 1,5 h bussiga). Kuna sadama territoorium on suur, siis oli Oasise poolt kõigile soovijatele tasuta transport sadamaterritooriumilt välja, kus olid ootel ekskursioonibussid.
Pakuti nii transfeere Rooma (edasi-tagasi 17 €) ja ekskursioone Panoramic Rome (28 €). Meie valisime viimase ja vaatasime üle Vatikani, Colosseumi ja veel hulga uhkeid paleesid. Poolteist tundi jäi vanalinnas ka oma aega, kes shoppas, kes einestas, kes tegi mõlemat. Jõudsime õigeaegselt laeva tagasi ning olime oma päevaga Roomas igati rahul.

Laev pakkus Roomas 16 Rooma ekskursiooni. Pakkuda oli väga põhjalik Best of Rome (275 €), meie bussiekskursiooni sarnane Panoramic Rome (60 €) ning mitmeid nende kahe vahele jäävaid alternatiive. Oli mõeldud ka reisijate peale, kes ehk Roomas juba mitmeid kordi käinud. Nende jaoks oli pakkuda pisut lühemaid 3-4 h. kestvaid ekskursioone Rooma lähiümbrusesse – nt. Orvieto, Tarquinia, Itaalia maapiirkond koos oliivõli degustatsiooniga.

Napoli
Kruiisilaev saabub Napoli kesklinna, mis on ülimalt mugav omal käel Napolit avastamiseks. Samas pakub Napoli lähiümbrus palju põnevaid ekskursioonivõimalusi. Üsna Napoli külje all asub Pompei, mille varemete avastamisele kulub mitmeid tunde. Kuigi tuhast välja kaevatud linnas on huvitav ka omal käel ringi liikuda, soovitaks pigem võtta Pompei ekskursioon koos giidiga, kes teab ja tunneb ajalugu ning põnevaid fakte. Pompei ekskursioon on tavaliselt ühendatud kas Capri saare või Amalfi ranniku külastusega. Mõlemad imeilusad kohad, kuid päevase külastuse puhul tuleb seista valiku ees – kas Capri või Amalfi rannik, sest mõlemat ühe päevaga ei jõua. Meie valik oli seekord Pompei ja Amalfi rannik ning nägi just piisavalt selleks, et tekiks soov tagasi minna.

Barcelona
Ka Barcelonas asub kruiisisadam kesklinna vahetus läheduses. Kellel on soovi jalutada, võib vabalt sadamast jalgsi linna minna. Meie reisi puhul oli Barcelona kruiisi algus- ja lõppsihtkohaks. Kuna laev saabus sadamasse varahommikul ja meie lend läks alles pealelõunal, oli meil aega veel mõned tunnid linnaga tutvuda. Kahjuks ei olnud võimalust kohvreid sadamasse jätta, ehk siis oli valida kas jalutadAa koos kohvritega mööda linna või võtta laeva poolt pakutud ekskursioon+lennujaama transfeer (43 €/ 4 tundi). Peale neljatunnist bussiekskursiooni, mis sisaldas ka kahte peatust ning jalutuskäiku gooti kvartalis, viis buss meid lennujaama. Kõik toimis suurepäraselt . Väga mugav võimalus reisijatele, kelle lennud väljusid Barcelonast pealelõunal.

Kokkuvõttes võib öelda, et maailma suurim kruiisilaev oli tõepoolest võimas. Pearestorani söögid olid võrratud ja õhtused etendused vaimustavad. Minu lemmikuks sai laeva keskel asuv Central Park, mille roheluses jalutades või kohvikutes istudes võisid unustada, et viibid hiiglaslikul laeval koos 5400 reisija ja 2200 meeskonnaliikmega. Ainsaks miinuseks oli ehk see, et 5-päevane kruiis oli pisut liiga lühike. Aga ilmselt ei oleks ka nädalane kruiis olnud piisav, et kõigega tutvuda – seega on põhjust tagasi minna ja siis juba mõnda teist marsruuti katsetada.

Kruiisipäring

Oops! We could not locate your form.

Kruiisikeskus Facebookis