10 kruiisilaeva buffet’ etiketi reeglit

Cruise Critic pani koos Mirza Grotts’iga (“A Traveler’s Passport to Etiquette” raamatu autor) kirja 10 kruiiside buffet’ einestamise etiketi reeglit:

1. Ärge trügige järjekorras ette: samamoodi nagu ei trügita teistest ette toidupoe järjekorras, ei trügita ka kruiisilaeva buffet’ järjekorras. Isegi kui keegi valib oma toitu aeglaselt tasub olla kannatlik. Kui olete juba järjekorras seisnud ja toidu valinud, kuid unustasite midagi (salatikstme, tomato vms.) võib küsida,et kas võite korraks tagasi minna. Loa küsimine teistelt reisijatelt on viisakas käitumine.

2. Ärge vahetage suunda: buffet’ järjekorrad on ühesuunalised. Kui proovite liikuda vastassuunas tekitate kindlapeale palju segadust.

3. Hoidke oma lastel silma peal: kui reisite koos lastega, kes on nooremad kui 10 aastat minge alati nendega buffet’sse kaasa. Ohutuse pärast ja ka selleks, et neile meelde tuletada, et järjekorras ette trügimine ja toidu kätega haaramine on ebaviisakas käitumine. Lapsed proovivad tihtipeale võtta pähkleid, suupisteid ja leiba kätega. Väiksemad lapsed võivad ka ringi joosta ja põrgata kokku kandikuid kandvate kelneritega.

4. Ärge kasutage toitu valides käsi: lapsed ei ole ainukesed, kes kipuvad kätega toitu võtma. Täiskasvanud teevad seda samuti. Tangid on vaagnatel põhjusega.

5. Ärge liigutage toidutange: rääkides tangidest – ärge mitte kunagi asetage tange ühelt vaagnalt teisele. Mis saab siis kui asetate just krevetivaagnal olnud tangid kanalihavaagnale ja kellegil on koorikloomade vastu allergia? Või kui teie taga olev inimene on taimetoitlane? Olge viisakad ja arvestage teiste reisijatega. Isegi kui peate ootama uusi tange ärge muretsege, toit ei lähe kuskile.

6. Ärge sööge järjekorras seistes: Toit teie taldrikul ei lähe samuti kuskile, seega ei ole vaja hakata juba järjekorras seistes sööma. Kui teil ei ole just mingit terviseprobleemi (näiteks diabeet) ei juhtu teiega midagi kui peate veel paar minutit söömisega ootama.

7. Ärge tõstke taldrikule rohkem toitu kui suudate ära süüa: buffet’ einestamine ei tähenda, et peate sööma nii palju kui võimalik. Ärge kuhjake oma taldrikut täis – proovige natuke kõigest. Kui kõht jääb veel tühjaks, võite alati tagasi minna ja rohkem toitu võtta. Kui näete, et midagi on vaid üks tükk alles andke sellest kelnerile teada ja oodake kuni vaagen tagasi tuuakse. Viimase tüki võtmist peetakse samuti ebaviisakaks.

8. Kasutage iga kord kui lähete toitu võtma uut taldrikut: juhul, kui lähete toitu juurde võtma jätke oma kasutatud taldrik lauale. Kahvel on kasutatud taldrikut puutunud ning võib kokku puutuda ka serveerimislusika või tangidega.

9. Peske alati oma käsi: hügieeni säilitamiseks tasub alati enne söömist käsi pesta. Te ei katsu küll toitu, kuid katsute tange.

10. Ärge võtke toitu kaasa: buffet’dest ei võeta toitu kaasa. Kui soovite kajutis süüa saate kruiisilaevadel toateenindusest tellida toitu ööpäevaringselt.

Kruiisipäring

Oops! We could not locate your form.

Kruiisikeskus Facebookis