“Saladused”, mida kruiisile minnes teada tasub

Elu kruiisilaeval võib mõnikord olla müstiline, eriti kui olete kruiisil esmakordselt. Inimesed, kes sageli kruiisidel käivad, on märganud, et laevadel kehtivad nii mõnedki “avalikud saladused”, mida teades on võimalik raha säästa ja rohkem lõbutseda.

Söök

1. Peamises õhtusöögi restoranis võib tellida rohkem kui ühe eelroa, pearoa või magustoidu. Tellida saab ka näiteks väiksemaid portsjoneid või eelroa pearoa kõrvale. Nii on võimalik proovida erinevaid pakutavaid roogasid.
2. Kajutiteenindus on üldiselt tasuta teenus. Osadel laevadel (näiteks Royal Caribbean) on kajutiteenindus tasuline öötundidel. Kajutiteenindajale on soovitatav jätta jootraha. NB! Olenevalt laevast võib see jootraha olla juba kruiisi hinna sees ja seega ….. juba makstud!
3. Enamik reisijatest söövad kruiisi esimesel õhtul peamises õhtusöögi restoranis või buffet stiilis restoranides. Vaid vähesed teavad, et kui teatud laevadel (näiteks Celebrity Cruises) reserveerida kohad mõnes muus restoranis, võib ka allahindlust saada. Carnival Cruise Lines laevadel saavad reisijad, kes õhtustavad Steakhouse restoranis, tasuta pudeli veini.
4. Laeval asuvates kohvikutes on saiakesed ja võileivad tavaliselt tasuta, kuid erikohvid (espresso, cappuccino, latte jne.) on lisatasu eest. Alati küsi enne tellimist hinda.
5. Kruiisilaevadel on tuntud brändide jäätised (näiteks Ben & Jerry’s ja Celebrity’s gelato) lisatasu eest. Buffet restoranides või kõrgematel tekkidel on jäätis tasuta. Alati tasub küsida kas on olemas erinevaid maitseid.
6. Pardalemineku päeval lähevad paljud reisijad kohe buffet restorani lõunatama, mistõttu on restoranid puupüsti täis ja tihtipeale on keeruline lauda leida. Vähesed teavad, et paljudel kruiisilaevadel on lõuna ajal avatud ka peamine õhtusöögi restoran või restoran päikesetekil. Alati tasub küsida nõu meeskonnaliikmelt või lugeda infot igapäevasest laeva ajalehest. Princess Cruises laevadel on avatud International Cafe, Pizzeria and Grill; Royal Caribbean’i laevadel on pardalemineku päeval avatud Sorrento’s, Solarium Cafe, Park Cafe, Giovanni’s Table ja Starbucks.
7. Juhul, kui soovite külastada laeval asuvaid erirestorane, mis on mõistliku erihinna eest, aga ei tea, milliseks õhtuks kohti reserveerida, tasub laevale minnes infolauast küsida peamise õhtusöögi restorani menüü. Nii saate valida millisel õhtul sööksite meelsamini erirestoranis. Pidage meeles, et seda tarkust teavad paljud kogenud kruiisijad ja erirestoranid on limiteeritud kohtade arvuga.

Jook

1. Celebrity CruisesLaeva pardal võite ringi liikuda nii toidu kui ka joogiga. Näiteks võite õhtusöögi restoranist tuppa viia.
2. Tihtipeale on odavam tellida mitme klaasi asemel pudel veini. Kui veini jääb alles, kirjutab kelner laua numbri pudelile ning mõnel teisel õhtul toob veini teie lauale.
3. Õllejoojatel on odavam tellida „õlleämber“ – neli kuni viis õllepudelit ämbris. Nii on veidi odavam kui ühe pudeli kaupa õlut osta. Laevade õllevalik on suur ja valikus leidub õlusid igalt kontinendilt.
4. Enamikel kruiisilaevadel on karastusjoogid lisatasu eest, kuid jäätee ja vesi on üldjuhul tasuta. Karastusjookide jaoks saate osta eraldi „limonaadikaardi“ (soda card), millega saab pardal juua nii palju karastusjooke kui soovite.
5. Paljud kruiisilaevad lubavad pardale tuua teatud hulga mittealkohoolseid jooke. Pardal maksavad karastusjoogid ja veepudelid suhteliselt palju.
6. Kajutis tasub läbi vaadata sahtlis asuv piibel. Paljud reisijad jätavad oma kasutamata kupongid piibli vahele :).
7. Laevadel on tavaliselt iga päev erinev erikokteil, mida pakutakse suveniirklaasides. S.t. et ostate endale koos kokteiliga ka klaasi. Kas teil seda vaja on ja kuidas neid klaase lennukis koju transportida?! Raha säästmiseks võite paluda kallata kokteil tavalisse klaasi. Hoidke silm peal eripakkumistel, mis on kirjas laeva ajalehes.

Kajut

1. Celebrity CruisesEnamik kajutitest on metallist. Kui võtate kaasa magnetid (või ostate reisilt magnetid) saate riputada laeva ajalehe, meelespead jne. kajuti seinale.
2. Kajutis ei pruugi olla pistikuid kõigi elektroonikaseadmete jaoks. Võite tuua reisile kaasa oma pikendusjuhtme (kontrollige kruiisifirma kodulehelt kas see on lubatud). Igaks juhuks võite küsida kajutiteenindajalt kas kajutis on lisapistikuid – need võivad mõnikord olla peidus kas voodi või televiisori taga.
3. Osadel kruiisilaevadel on võimalik küsida kajutiteenindajalt erineva paksuse või stiiliga patju, eraldi linasid või tekke.
4. Kui lähete kruiisi alguses kajutisse ja leiate, et teie voodi/voodid ei ole soovitud kombinatsioonis (kaks voodit ühe asemel või vastupidi), siis tegutsege nii:
(1) helistage vastuvõttu (guest relations) ja paluge, et teie voodid õigesti paigutatakse;
(2) jätke voodile kiri kajutiteenija jaoks palvega voodid õigesti paigutada;
(3) vaadake üle ukse koridori, kas kuskil lähikajutites või koridoris liigub mõni kajutiteenindaja ja kurtke oma muret,
või…
(4) minge ise vastuvõttu ja kurtke oma muret.
5. Laevade kajutid on disainitud nii, et reisijatel oleks võimalikult palju ruumi. Lisaruumi võib leida voodi või diivani all või isegi peegli taga.
6. Kui enesetunne on kehv ja kardate merehaigust, siis helistage kajutiteenindusse. Tihtipeale saab merehaiguse vastaseid tablette infolauast tasuta.

Meelelahutus

1. Kui ostate esimesel päeval Internetipaketi, pakuvad mitmed kruiisilaevad tasuta lisaminuteid.
2. Spaad kruiisilaevadel pakuvad tihtipeale esimesel päeval allahindlusi. Astuge spaast läbi või lugege informatsiooni laeva ajalehest. Spaa teenuseid saab ka ette tellida, aga siis tihtipeale allahindlused ei kehti.
3. Kui jääte ilma laeval toimuvatest presentatsioonidest või üritustest, ei tasu muretseda. Korduseid etendustest ja muudest üritustest näeb ka kajutis olevast televiisorist.
4. Spaades saab tavaliselt duširuume ja sauna kasutada tasuta. Erisaunad võivad olla tasulised.

Erinevate kruiisifirmadele spetsiifilised ’saladused’, mida on hea teada.

1. Celebrity Cruises buffet saladuste hulka kuuluvad imemaitsvad jäätis (tasuta) ja vahvlid.
2. Holland America laeval on toit Pinnacle Grill’is lõuna ajal poole hinnaga. Lisaks pakutakse Explorer Lounge’is igal õhtul tasuta šokolaaditrühvleid.
3. Princess Cruises laevadel serveeritakse piima ja küpsiseid kell 15 basseini ääres ja Piazza’l.

Meeles tasub pidada, et kõik kruiisifirmad on erinevad ning laevades kehtivad erinevad reeglid. Kui milleski kahtlete või olete segaduses tasub nõu küsida alati sõbralikelt ja abivalmis meeskonnaliikmetelt.

Kruiisipäring

Oops! We could not locate your form.

Kruiisikeskus Facebookis