Tormised mered ja 5 nippi merehaiguse vastu

Kuigi kruiisilaevad üldiselt väldivad karme ilmaolusid meredel, sõidavad osad laevad siiski ka marsruutidel, kus meri võib kohati olla tormine.

Paljude kruiisifirmade (k.a. Carnival, Royal Caribbean ja Norwegian Cruise Line) laevad sõidavad Floridast Kariibi merele ka orkaanihooajal. Laevad muudavad mõnikord oma marsruute vältimaks tormisemaid alasid. Antarktika kruiisid sõidavad peaaegu alati läbi Drake’i väina ning Alaska kruiisid peavad kodusadamasse jõudmiseks läbima Alaska lahe või Vaikse ookeani veidi tormisemad veed.

Kui teil on kalduvus merehaigusele või soovite end tormisemaks ilmaks ette valmistada, siis oleme teie jaoks koostanud nimekirja tormisematest meredest.

Esmalt 5 nippi halva ilmaga toimetulekuks.

1. Võtke kaasa oma ravimid. Tuntumad merehaiguse ravimid on dimenhüdrinaat (dramamiin) ja meklisiin. Konsulteerige oma arstiga.

2. Sööge korralikult. Merehaigusest tingitud iivelduse vastu aitavad rohelised õunad, soolased küpsised ja kõiksugu ingveritooted, sh limonaad ja tee.

3. Leidke horisont ja vaadake seda. Kui teil on kalduvus merehaigusele, siis soovitame reisida aknaga kajutis (rõduga kajut on veel parem kuna siis on teil ligipääs värskele õhule). Horisondi jälgimine aitab kehal tasakaalu leida.

4. Minimeerige seilamise aega. Kui muretsete tormise mere pärast, siis soovitame broneerida kruiis, millel on palju peatusi ja vähe merepäevi.

5. Valige õige kruiis. Arvestage kruiisipiirkonna ilmaprognoose kruiisi marsruuti ja aega broneerides.

Järgnevat juhendit kasutades saate vältida halva ilmaga meresid ja valida üldiselt rahulikuma merega programme. Jõekruiisid on alati rahulikud. Väljaspool orkaanihooaega on ka Kariibi meri rahulik.

Ookeanite ületamised

Tormised veed: ookeanid on alati tormisemad kui mered. Kui olete broneerinud transatlantilise kruiisi (eriti jahedamatel kuudel) või Vaikset ookeanit ületava kruiisi (k.a. Hawaiile seilavad kruiisid) võib laev loksutada rohkem kui tavaliselt. Atlandi ookeani Kanada põhjaosas võib samuti olla tormine.

Mõjutab järgmiseid marsruute: Atlandi ja Vaikse ookeani ületamised, Hawaii (v.a. kruiisid sisesaarestikus), Kanada, Uus-Inglismaa ning ümbermaailma kruiisid.

Euroopa
Tormised veed: Kruiisireisijad võivad kogeda laeva loksutamist mitmel pool Euroopas. Suurim võimalus Vahemerel tormi kogeda on sügisel ja talvel. Harvem on meri tormine kevadel ja suvel. Hispaania põhjaosas asuv Biskaia laht ja Põhjameri on suvel rahulikumad kui muudel aastaaegadel.

Mõjutab järgmiseid marsruute: Ida- ja Lääne-Vahemere kruiisid, Lääne-Euroopa kruiisid ning Balti mere ja Põhja-Euroopa kruiisid.

Kariibi meri
Tormised veed: Kui üks veekogu suubub teise on lained kõrgemad ja meri rahutum. Kuigi Kariibi meri on tavaliselt võrdlemisi rahulik on meri tormisem kohas, kus see kohtub Atlandi ookeaniga. Lisaks võivad ka troopiline madalrõhkkond, tormid ja orkaanid orkaanihooajal (1.juuni – 30.november) muuta tavaliselt rahuliku Kariibi mere tormiseks.

Mõjutab järgmiseid marsruute: Ida-, Lõuna- ja Lääne-Kariibi meri.

Põhja-Ameerika
Tormised veed: Enamik Alaska kruiisist toimub Inside Passage’i kaitstud vetes, kuid laevad, mis seilavad Seward’isse, Whittier’i või Anchorage’i peavad ületama Alaska lahe, mis võib olla tormine. Laht on eriti rahutu pärast mais.

Mõjutab järgmiseid marsruute: ühes suunas Alaska kruiisid

Lõuna-Ameerika
Tormised veed: Üks kurikuulsaim koht, kus meri on tormine on Drake’i väin – veekogu, mis asub Hoorn’i väina ja Lõuna Shetlandi saarte vahel. Kuigi meri võib siin rahulik olla, kogevad enamik kruiisi reisijaid siin mõningat loksumist.

Mõjutab järgmiseid marsruute: Antarktika kruiisid

Aasia
Tormised veed: Taifuunihooaeg Vaikse ookeani loodeosas kestab juulist novembrini (tipphooaeg on augusti lõpp, septembri algus). Meri võib üsna tormine olla, eriti Lõuna-Hiina meres.

Mõjutab järgmiseid marsruute: Hiina, Jaapani, Filipiinide ja Korea kruiisid

Austraalia
Tormised veed: Kui seilate Austraalias võib meri rahutu olla Bassi väinas (Austraalia mandri ja Tasmaania vahel) ja Tasmani meres (Austraalia ja Uus-Meremaa vahel).

Mõjutab järgmiseid marsruute: Austraalia ja Uus-Meremaa ning ümbermaailma kruiisid

Aafrika
Tormised veed: Vaid vähesed kruiisilaevad seilavad Aafrika ümber. Meri võib rahutu olla Hea Lootuse neeme ümbruses, eriti kohas, kus Atlandi ookean kohtub India ookeaniga.

Mõjutab järgmiseid marsruute: Aafrika kruiiside, ümbermaailma kruiisid

Kruiisipäring

Oops! We could not locate your form.

Kruiisikeskus Facebookis