Päiksetekkide TOP 10

Päikesetekk on alati olnud üks populaarsemaid kohti, kus kruiisilaeval aega veeta. Enamus uutel laevadel on kaasaegsed basseinialad (k.a. basseinid ainult täiskasvanutele), lastebasseinid ja veeliumäed. Julgelt võib väita, et uute kruiisilaevade päikesetekid meenutavad tavakuurortite basseinialasid!

Uuemad trendid:

• Rahulikud, ainult täiskasvanutele mõeldud alad. Royal Caribbean’i ja Celebrity Cruises’e laevadel on vaid täiskasvanutele mõeldud “solaariumid” (ehk katusealused basseinialad) jacuzzide ja rannatoolidega. Princess Cruises firma Sanctuary on spaale sarnanev päikesetekk, kus pakutakse näiteks ka massaaže.Osad teenused laevadel on lisatasu eest.

• Päikesetekid on muudetud “lõbutsemistekkideks”. Royal Caribbean oli esimene firma, kes tuli välja laste veepargi ideega (Freedom klassi laevadel). Nende Freedom ja Oasis klassi laevadel on surfamissimulaatorid. Celebrity Cruises’i uuematel laevadel on purskkaevud, kus nii lapsed kui ka täiskasvanud saavad maha jahtuda. NCL’i, Carnivali ja Disney kruiisilaevadel on veeliumäed.

• Princess Cruises oli esimene kruiisifirma, kes viis kino õue (Movies Under the Stars või M.U.T.S.). Välikino osutus väga populaarseks ja firma lisas välikino ekraani kõigile oma uuematele laevadele. Paljudel Carnival’i, Costa, MSC, Royal Caribbean’i ja Disney laevadel on oma versioonid M.U.T.S.’ist. Päevasel ajal näidatakse erinevaid programme, k.a. uudiste- ja spordiprogramme ja õhtuti filme.

Royal Caribbean
• Laevad: Freedom of the Seas, Liberty of the Seas, Independence of the Seas, Oasis of the Seas, Harmony of the Seas, Allure of the Seas ja Symphony of the Seas
• Päikesetekk: Freedom ja Oasis klassi laevadel on ujumis- ja päevitamisvariandid kõigile. Üks bassein on suplemiseks ja teine ujumiseks (vesivõrkpalli mängimiseks), lisaks on olemas jacuzzid. H2O Zone on mõeldud vaid lastele. Täiskasvanutel on oma ala lastevaba „Solaariumi“ näol – siin on tugitoolid, võrkkiiged ja jacuzzid, mis asuvad laeva külgedel ja kust avanevad imelised vaated merele.
• Eripärad: Royal Caribbean’i eriliseim bassein on FlowRider – surfamissimulaator, milles reisijad saavad proovile panna oma surfamisoskused. Freedom klassi laevadel on üks simulaator, Oasis ja Allure laevadel kaks.
• Basseini-äärne einestamine: „Solaariumi“ basseini ääres on kohvik, kus pakutakse pizzat ja külmutatud jogurtit. Squeeze’is aga müüakse erinevaid puuviljajooke.

Princess Cruises
• Laevad: Grand Princess, Star Princess, Golden Princess, Caribbean Princess, Diamond Princess, Sapphire Princess, Crown Princess, Emerald Princess ja Ruby Princess
• Päikesetekk: Peamised tegevused toimuvad teki keskel – Calypso ja Neptune Reef’i aladel. Siin on suured basseinid, jacuzzid ja baarid, tegevuste hulka kuuluvad mängud, tantsud, muusika ja õhtusöögid. Lisaks on Caribbean Princess’i, Crown Princess’i, Ruby Princess’i ja Emerald Princess’i laevadel klaasist liugkatus, mis katab Calypso Reef’i ja basseini – see on eriti kasulik Alaska ja Põhja-Euroopa kruiisidel, kus ilm võib olla muutlik. Õhtuti muudetakse Calypso ala kinoalaks – seal on võimalik vees olles filme vaadata.
• Eripära: Kõigil Princess Cruises laevadel (v.a. Ocean Princess ja Pacific Princess) asub The Sanctuary spaa, mis on mõeldud vaid täiskasvanutele. Terrace basseinialale on vaba sissepääs kõigile.
• Basseini-äärne einestamine: Neptune’is saab pizzat, Trident Grillis burgereid. The Sanctuary spaas pakutakse tervislikke snäkke ja mahlasid.

Celebrity Cruises
• Laevad: Celebrity Solstice, Celebrity Eclipse, Celebrity Equinox ja Celebrity Silhouette
• Päikesetekk: Pere- ja spordibasseinide kõrval asuvad „tantsivad“ purskkaevad, kus nii lapsed kui ka täiskasvanud saavad hullata. Vaid täiskasvanutele mõeldud „Solaarium“ on ilus ala, kus asuvad bassein, jacuzzid ning klaasist seinad ja katus (solaarpaneelidega).
• Eripärad: Laeva katusel olev Lawn Club on „päris“ muruga kaetud ala – esimene selline ala kruiisilaevadel. Reisijad saavad päikest nautida mängides bocce palli (nagu petanque), golfi või piknikku pidades. Laeval on ka klaasipuhumisstuudio, kus toimuvad demonstratsioonid päeval ja õhtul. Silhouette laeval on stuudio asemel väligrill võrkkiikede ja puidust rannatoolidega.
• Basseini-äärne einestamine: The Mast Grill and Bar pakub tacosid, nachosid, hot doge, burgereid, friikartuleid ja sibularõngaid.

Norwegian Cruise Line
• Laev: Norwegian Epic
• Päikesetekk: Epic laeva päikesetekil on basseinid, päevitustoolid ja purskkaevud. Lisaks on siin väikestele reisijatele eraldi Splash and Play Zone purskkaevude, loomaskulptuuride ja lastebasseinidega. Laste ala asub Epic laeva suure veepargi (Aqua Park) veeliumägede all. Peamine tõmbenumber on Epic Plunge veeliumägi.
Vaikust eelistavatele reisijatele on Spice H2O – vaid täiskasvanutele mõeldud basseiniala suure välikino LED ekraaniga. Teine rahulikum koht on peidetud päikesetekk 18. tekil.
• Eripärad: Meeskonna liikmed toovad kuumadel päevadel päevitajatele jahedaid rätikuid ja pritsivad neid Eviani veega. Kui reisijad soovivad juua, tuleb vaid lipp päevitustoolile külge panna. Kui soovite eriti VIP teenindust, on laeval olemas Owner’s Suite, Penthouse või Villa, mille elanikel on ligipääs poolprivaatsele Villade päikesetekile, kus asuvad bassein, jacuzzid ja mugavad päikesetoolid.
• Basseini-äärne einestamine: The Grill pakub hommikusööki ja grillitud lõunasööki, sh hamburgereid, hot doge ja kana ning samuti salateid ja magustoite.

Crystal Cruises
• Laevad: Crystal Serenity ja Crystal Symphony
• Päikesetekk: Crystal’i laevade päikesetekid on sama luksuslikud kui laevad ise. Laevade tiigipuust päikesetekkidel on mugavad polsterdatud päikesetoolid ning kasutusel on pehmeimad rätikud. Basseinid ja jacuzzid on rahulikud ning harva ülerahvastatud.
• Eripärad: Crystal’i laevad on ideaalsed aktiivsetele reisijatele, muuhulgas on laevadel tenniseväljakud (paddle tennis), shuffleboard, võimalus mängida golfi ja lauatennist.
• Basseini-äärne einestamine: Crystal’i basseini-äärsed rootsi lauad on kruiisilaevade seas parimad. Trident Bar and Grill pakub erinevaid einestamisvõimalusi ja ka erivõileibasid. Võimalik on õhtustada tähtede all, korraldatakse ka teemaõhtuid.

Holland America
• Laevad: Eurodam ja Nieuw Amsterdam
• Päikesetekk: Mõlemal laeval on maitsekalt kujundatud basseinialad Lido basseinidega – halva ilma korral kaetakse need klaasist liugkatusega. Lido basseinide ümbruses on suur ja mõned väiksemad jacuzzid. Teine merevaatega bassein asub laeva ahtris – tegemist on ainult täiskasvanutele mõeldud basseinialaga.
• Eripärad: Holland America laeval saab rentida eraldi päevitusalasid (privaatsem kahe päevitustooliga katusealune) – neid saab rentida nii Lido tekil kui ka üks tekk kõrgemal, eksklusiivsemal alal. Eratelgis asuvad korvtoolid ja –lamamistoolid, Eviani veepihustid, erilõunamenüü, snäkid ja muusikaga iPodid.
• Basseini-äärne einestamine: Merevaatega basseini ääres pakub Slice pizzat, mil Terrace Grill pakub toitu Lido basseini ääres – mõlemates kohtades on olemas ka baarid.

Disney Cruise Line
• Laevad: Disney Magic, Disney Wonder, Disney Dream ja Disney Fantasy
• Päikesetekk: Disney laevade basseinialad on loomulikult ideaalsed just laste jaoks. Ühel ja samal tekil on kolm erinevat basseiniala: veeliumäega Miki bassein (Mickey’s Pool) on mõeldud väikestele lastele; Kupi perebassein (Goofy’s Family Pool), mis Dream laeval on Donaldi bassein (Donald’s Pool), asub teki keskel ning on mõeldud kõigis vanuses reisijatele ja kus saab kuulata elavat muusikat; Quiet Cove on emadele ja isadele – siia ei ole lapsed lubatud.
• Eripärad: Disney Dream ja Fantasy laevade basseinialadel on ka AquaDuck veetoru – läbipaistev toru, mille sees reisijad sõidavad kummist parve peal üles-alla nelja laevateki vahel. Nemo’s Reef on väike veepark väikestele reisijatele. Disney laevadel kasutatakse basseinialasid ka tekipidude jaoks, mille käigus saab tihtipeale nautida ka ilutulestikku.
• Basseini-äärne einestamine: Peredele on Pluto’s Dog House Snack Bar (Miki basseini kõrval) ja Pinocchio Pizzeria (Kupi basseini kõrval) ideaalsed einestamiskohad. Vanematele, kes soovivad rahulikumat einestamist, on Quiet Cove’is kaks baari, millest ühes pakutakse suupisteid.

P&O Cruises
• Laevad: Ventura ja Azura
• Päikesetekk: Ventura on kujundatud samal tasemel kui Grand klassi Princess’i laevad. Tekil on nelibasseiniala: Beachcomber’il on klaasist liugkatus ehk siin saab ujuda iga ilmaga. Siin asuvad ka jacuzzid, baarid ning leiavad aset basseini-äärsed mängud, elava muusika kontserdid ja õhtusöögid. Beachcomber’i vastas asub Laguna bassein, mida ümbritsevad samuti jacuzzid. Laeva ahtris, lasteala kõrval asub veel üks bassein. Laeva eesosas asub Endless Pool, mis on osa laeva spaast.
Azura laeval on lausa viis basseini: Aqua ja Coral basseinid asuvad laeva keskel ning on peredele orienteeritud; Terrace Pool on mõeldud vaid täiskasvanutele; neljas bassein asub laeva ahtris; laeva eesosas asub Oasis, mis on mõeldud vaid spa külastajatele..
• Eripärad: Azura laeva Retreat on spaa välisterrass, kus saab rentida eraldi päevitusalasid ja soovi korral proovida spaateenuseid. Ventura laeva Endless Pool basseinis on „ujuge-vastuvoolu“ tehnoloogia vesiaeroobika jaoks.
• Basseini-äärne einestamine: Variantide hulgas on kahe peamise basseini vahepealne pizzeria ja jäätisekohvik. Siin asuvad ka kaks baari, grill, rootsi laud ja restoran, mis on mõeldud peredele.

Oceania Cruises
• Laevad: Marina, Insignia, Nautica, Regatta
• Päikesetekk: Oceania laevade päikeseteki keskel asub rahulik soolveebassein, mida ümbritsevad päikesetoolid ja jacuzzid. Basseinide taga asuv väliala sohvade ja tugitoolidega on ideaalne neile, kes eelistavad varjus istuda.
• Eripärad: Oceanias Insignia, Regatta ja Nautica rendivad eraldi päevitusalasid. Marina laeval on ka peidetud päikesetekk suure jacuzziga, mis asub spaa taga vööris.
• Basseini-äärne einestamine: Basseini-äärne Waves Grill pakub võileibu – loominguliseid burgereid ja paninisid, mille retseptid pärinevad Oceania oma meeskonna liikmetelt. Siit saab ka piimakokteile ja värskendavaid suupisteid.

Carnival Cruise Lines
• Laev: Carnival Breeze
• Päikesetekk: Carnival’i laevad on tuntud oma värviliste ja energiliste päikesetekkide poolest, kus asuvad veeliumäed, vaid täiskasvanutele mõeldud alad ja einestamise variandid.
• Eripärad: Breeze laeva päikesetekil leidub tegevust igal sammul. SportSquare on välitegevuste meka, kus asuvad minigolfiväljak, piljardilauad ja lauajalgpalli lauad. Selle kohal asub SkyCourse ronimisala. Laeva eesotsas asub WaterWorks veepark veeliumägede ja Power Drencher’iga. Vaid täiskasvanutele mõeldud Serenity spaa asub kohe sealsamas. Keset tekki olevas Beach Pool basseinis asub Carnivali Seaside Theatre, hiiglaslik televiisor, millest näidatakse telesarju, filme ja spordiüritusi.
• Basseini-äärne einestamine: Beach Pool basseini ääres asub Guy’s Burger Joint, kus pakutakse burgereid. Selle vastas asub Blue Iguana Cantina, kus pakutakse burritosid ja tacosid koos salsa ja teiste kastmetega. Laeva ahtris asuva Tides basseini ääres asub Carnivali 24 tundi avatud pizzeria, kus pakutakse minipirukaid, ja Tandoor, kus pakutakse india roogasid (grillitud lihad, daal, karrid).

Kruiisipäring

Oops! We could not locate your form.

Kruiisikeskus Facebookis